Samochody

Triumph Motorcycles z Castrol

Triumph Motorcycles z Castrol
Castrol podpisał Globalną Umowę o współpracy z firmą Triumph Motorcycles. Zgodnie z postanowieniami podpisanej umowy, Castrol będzie mógł w dalszym ciągu wykorzystywać swoje doświadczenie w

Castrol podpisał Globalną Umowę o współpracy z firmą Triumph Motorcycles.

Zgodnie z postanowieniami podpisanej umowy, Castrol będzie mógł w dalszym ciągu wykorzystywać swoje doświadczenie w zakresie technologii i innowacji współpracując z Triumphem – firmą, której produkty słyną ze stylu, osiągów i precyzji wykonania. Umowa daje tym dwóm światowym markom jedyną w swoim rodzaju okazję do wspólnych działań, zmierzających do uzyskania znakomitych wyników.

„Triumph jest jednym z najlepiej rozpoznawanych i szanowanych producentów w świecie motocykli, znanym z wysokiej jakości swoich produktów, ich parametrów i wprowadzanych w nich innowacji. Potencjalna współpraca techniczna i handlowa pomiędzy firmami Castrol i Triumph Motorcycles, prowadzona w skali światowej, łączy dwa przedsiębiorstwa, których wspólną cechą są bogate i pełne sukcesów tradycje w świecie motocykli”, podkreśla Dr Simon Cupples, Dyrektor ds. Sprzedaży Castrol. „Przyznanie Castrol przez Triumph Motorcycles statusu wyłącznego preferowanego dostawcy środków smarnych odzwierciedla fakt przyjęcia przez te firmy strategii współdziałania przy rozwijaniu silników i środków smarnych do nich, co umożliwia stosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych i oferowanie motocyklistom wynikających z tego korzyści”.

„Supernowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Castrol w Pangbourne w Wielkiej Brytanii już obecnie współpracuje z inżynierami Triumpha w zakresie opracowania linii środków smarnych nowej generacji, wykorzystujących Technologię TrizoneTM””, dodaje Dr Simon Cupples. „Olej silnikowy do motocykli Castrol Power 1 Racing cechuje się charakterystyką uwalniania mocy i skutecznością ochrony silnika w pełni dostosowaną do oczekiwań dzisiejszych użytkowników motocykli Triumph”.

Współpraca Castrol i Triumpha rozpoczeła się już wiele lat temu. . Castrol został wybrany jako dostawca oleju silnikowego do motocykla przeznaczonego do prób pobicia rekordu świata w Bonneville. 5 września 1962 r. Bill Johnson, jadący motocyklem Triumph Streamliner o pojemności skok. 650 cm3, zbudowanym przez Joe Dudka, ustanowił w Salt Flats w stanie Utah (USA) nowy rekord świata w prędkości motocykla na dystansie 1 km, osiągając prędkość 356,58 km/h. Silnik tej maszyny smarowany był olejem Castrol. Obydwie firmy mają nadzieję, że ich nowe partnerstwo technologiczne i handlowe w dziedzinie środków smarnych do motocykli dopisze nowy rozdział, godny dawnych osiągnięć.

A to już wiesz?  w Brukseli zapadły kolejne decyzje w sprawie pracy kierowców ciężarówek

Strategia Castrol na przyszłość, przewidująca poszerzanie obecności na rynku motocykli, pasuje do strategii Triumpha zapewniania klientom wyjątkowych doświadczeń z użytkowania doskonale zaprojektowanych i pełnych charakteru motocykli i produktów do ich eksploatacji. Ambicją Triumpha jest tworzenie z pasją i z dumą maszyn zdolnych dostarczać ludziom, dla których jazda na motocyklu jest wybranym sposobem życia, niezwykłych doznań.

Castrol i Triumph z wielkim entuzjazmem oczekują przystąpienia do współpracy i tworzenia relacji w skali globalnej. Paul Checkley, Dyrektor ds. Oryginalnych Części i Akcesoriów Triumpha, mówi: „Triumph zawsze przykładał wielką wagę do staranności w dziedzinie opracowania produktu i do wprowadzania modyfikacji technicznych. Cieszymy się, że możemy promować Castrol poprzez uznanie go za naszego wyłącznego preferowanego partnera i eksperta w dziedzinie środków smarnych. Produkty Castrol osiągają lub nawet przekraczają wymagające normy Triumpha, dotyczące charakterystyki środków smarnych, ustanowione przez naszych inżynierów zajmujących się konstrukcją układów napędowych. Mówiąc o spełnianiu przez Castrol naszych wymagań, mam na myśli wszystko, włącznie z surowymi testami technicznymi i kontrolą jakości w zakresie parametrów i osiągów silników, ich ochrony oraz emisji, w odniesieniu do całej linii naszych produktów”.

„Produkty Triumpha słyną obecnie na całym świecie ze swej jakości, niezawodności i osiągów. Cieszymy się, że Castrol może współpracować z Triumphem i wspierać – obecnie i w przyszłości – jego działania w zakresie rozwijania produktów z korzyścią dla naszych klientów. Jest to współpraca partnerska jedyna w swoim rodzaju, nastawiona na innowację, umożliwiająca dwóm firmom światowej klasy dzielenie się kompetencjami technicznymi na najwyższym poziomie, profesjonalną postawą i cechami decydującymi o wartości obu marek. Proces ten jest poważnym atutem dla wielu niezwykle interesujących nowych projektów, nad którymi pracuje obecnie zespół Triumph Design”.

Triumph i Castrol. Pasja osiągów. Inspiracja doskonałością.

Dodatkowe Informacje:

Triumph

Firma Triumph Motorcycles zawsze odznaczała się wyrazistym charakterem swoich produktów i w całej swej historii słynęła jako producent maszyn, które stają się klasykami motocyklowego stylu. Z tej samej inspiracji i pasji technicznej, z której w latach 60. zrodził się kultowy Triumph Bonneville, dzisiaj powstają takie modele, jak imponujący Rocket III i niepowtarzalny Speed Triple.

A to już wiesz?  Historyczny wynik Volvo w 2011 roku

Podstawowym założeniem w filozofii Triumpha jest bezwzględny nacisk na tworzenie motocykli naprawdę jedynych w swoim rodzaju, wyróżniających się wyglądem, konstrukcją i osiągami. Celem Triumpha jest budowanie modeli dostarczających motocyklistom wspaniałych przeżyć z jazdy poprzez połączenie świetnie wyważonego, podatnego na prowadzenie nadwozia z mocnymi i elastycznymi podwoziami. Efektem tego podejścia jest paleta fascynujących motocykli o inteligentnie dostrojonych, łatwych do wykorzystania osiągach. Źródło: www.triumph.co.uk

Castrol

1. Ogólne informacje o Castrol – Castrol (www.castrol.com) jest częścią BP Plc, liderem rynkowym i technicznym w dziedzinie specjalistycznych przemysłowych środków smarnych oraz motoryzacyjnych środków smarnych dla klienta detalicznego. Castrol zajmuje także wiodącą pozycję na rynku środków smarnych do statków i jest jednym z czołowych uczestników na rynkach lotnictwa i pojazdów użytkowych. Castrol zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem rozprowadzania środków smarnych na obszarze całego świata.

2. Środki smarne produkowane i rozprowadzane przez Castrol obecne są bezpośrednio na rynkach ponad 130 krajów, a na pozostałych rynkach za pośrednictwem lokalnych dystrybutorów. Działalność ta skupia się na środkach smarnych przeznaczonych dla motoryzacji, szczególnie w sektorze konsumenckim, ale Castrol jest również silnie obecny na rynkach gospodarczych, takich, jak floty pojazdów użytkowych oraz w takich segmentach, jak statki i specjalistyczne maszyny przemysłowe.

3. Pierwszy olej silnikowy marki Castrol wprowadzony został w roku 1906, a jego nazwa – późniejsza marka – pochodziła od jednego ze składników – oleju rycynowego (ang. castor oil). W roku 2000 firma Castrol, posiadająca wówczas ponad 150 oddziałów i działająca w ok. 55 krajach, została kupiona przez koncern BP.

4. BP jest jedną z największych na świecie firm w branży energii, działającą w ponad 100 krajach. Jej działalność obejmuje przede wszystkim eksploatację złóż i produkcję ropy naftowej i gazu ziemnego, rafinację ropy naftowej, transport i sprzedaż ropy naftowej, jej produktów i gazu ziemnego, a także wytwarzanie energii. Oddział BP działający w dziedzinie alternatywnych źródeł energii aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwijaniem metod produkcji energii odnawialnej, w tym słonecznej, wiatrowej i pochodzącej z paliw nie opartych na węglu, takich jak wodór. Obecna kapitalizacja rynkowa firmy kształtuje się na poziomie ok. 200 mld dolarów, a zatrudnienie wynosi ok. 100 tys. pracowników na całym świecie.

A to już wiesz?  DRIVe - ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji

5. Definicja Trizone TechnologyTM – Technologia Trizone TM Castrol stanowi odpowiedź tej firmy na wymagania olejów silnikowych do motocykli czterosuwowych w XXI wieku. Oleje Castrol do silników 4T opracowane z zastosowaniem Technologii TrizoneTM zapewniają ochronę niezbędną do maksymalnego wykorzystywania możliwości motocykla. Silnik czterosuwowy w motocyklu, w odróżnieniu od silnika samochodowego, ma bardzo zwarty i prosty układ smarowania; silnik, sprzęgło i skrzynia biegów są zblokowane i smarowane tym samym olejem. W silniku samochodowym te trzy mechanizmy są odrębne; sprzęgło jest suche, a silnik i skrzynia biegów mają odrębne obiegi smarowania i różne oleje o innych parametrach. Idealny olej do motocyklowego silnika czterosuwowego musi spełniać zupełnie inne normy w każdej z trzech stref, które obsługuje, tj. w silniku, sprzęgle i skrzyni biegów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy