DRIVe – ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji

DRIVe – ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji

Samochód przyjazny dla środowiska wcale nie musi być nudny. Wprost przeciwnie. Może mieć nawet sportowy charakter. Volvo Cars wprowadza sportowy pakiet R-Design dla Volvo C30, S40 i V50 DRIVe.

Konsumenci chcą podejmować racjonalne wybory, dbać o środowisko naturalne, jeździć samochodami o niskiej emocji Co2, wyposażonymi w przyjazne dla środowiska rozwiązania. Ale nie kosztem rezygnacji z wszystkiego tego, co kochają w motoryzacji – radości z jazdy, komfortu i ciekawego wzornictwa. W odpowiedzi na tę potrzebę Volvo Cars wprowadza do oferty modele C30, S40 i V50 DRIVe z opcjonalnym pakietem R-Design.

Jest to możliwe dzięki optymalizacji zastosowanego w tych modelach układu napędowego.

„Udało nam się obniżyć zużycie paliwa i poziom emisji CO2 w modelach DRIVe w stopniu większym, niż początkowo uważaliśmy za możliwy. Dzięki temu zyskaliśmy wystarczający zapas, aby dodać do tych pojazdów pakiet wzorniczy R-Design i wciąż nie przekroczyć nałożonego na wszystkie modele limitu emisji, wynoszącego 120 g/km” – mówi Magnus Jonsson, wiceprezes odpowiedzialny za rozwój produktów w Volvo Car Corporation.
volvo-v50-r-design-002
Poziom emisji – 119 g/km w nowym C30, S40 i V50 1.6D DRIVe osiągnięto nawet bez stosowanych wcześniej zewnętrznych modyfikacji, zmniejszających opór powietrza, takich jak specjalne panele karoserii i podwozia oraz spoilery.

Pakiet R-Design do C30, S40 and V50 DRIVe

Nadwozie.

Zestaw stylizacyjny jest bogaty. Obejmuje komplet spojlerów, dolną listwę drzwi i boczne listwy progowe. Ponadto:
– Spoiler dachowy w modelach C30 i V50 oraz spoiler bagażnika w S40
– Sportową końcówkę rury wydechowej o średnicy 90 mm (tylko w C30)
– 17-calowe pięcioszprychowe felgi aluminiowe Serapis
– Kratkę wlotu powietrza i lusterka boczne w odcieniu satyny (z metalicznym wykończeniem)

Wnętrze

– Specjalnie zaprojektowana tapicerka – powierzchnia foteli w kremowej skórze, boki z niemal czarnego materiału Flex-Tec, wytłaczane logo R- Design na przednich fotelach
– Centralna konsola ze stylizacją R-Design i dopasowane wstawki
– Gałka dźwigni zmiany biegów wykończona w skórze i aluminium
– Sportowe pedały z aluminium z gumowymi paskami
– Sportowa kierownica wykończona w skórze, z symbolem R-Design
– Błękitne tarcze prędkościomierza i obrotomierza
– Tekstylne maty podłogowe o kontrastujących kolorystycznie krawędziach

Z przodu znajdują się charakterystyczne dla modeli DRIVe owiewki oraz dodatkowo symbol R-Design. Znaczek DRIVe umieszczony z tyłu informuje o niskim poziomie emisji zanieczyszczeń.
468volvo-v50-r-design
Zawieszenie jest o 10 mm niższe. Mniejszy prześwit obniża zużycie paliwa, a jednocześnie zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i bardzo dobrą kontrolę nad pojazdem.

DRIVe – przyjazne dla środowiska

Symbolem DRIVe oznaczone są samochody Volvo, które oferują najlepsze parametry środowiskowe w swojej klasie. Wszystkie obecne modele DRIVe są wyposażone w tradycyjne silniki diesla i ręczne skrzynie biegów, zoptymalizowane pod kątem maksymalnie niskiego zużycia paliwa.

hastagi na stronie:

#www kozacy pl #volvo v50 r design #v50 r design #volvo v50 r-design #V50 R-Design #volvo v50 r #v50 r #fotele sportowe do volvo v50

Authors

Related posts

Top