Samochody Wiadomości branżowe

Piękna bestia już w Polsce

Pierwszy nowy Acrtos w Polsce, ciężarówka marki Mercedes-Benz, trafił do klienta dolnośląskiego dealera Mirosław Wróbel. Właścicielem ciężarówki nagrodzonej tytułem samochodu ciężarowego roku, została firma

Pierwszy nowy Acrtos w Polsce, ciężarówka marki Mercedes-Benz, trafił do klienta dolnośląskiego dealera Mirosław Wróbel. Właścicielem ciężarówki nagrodzonej tytułem samochodu ciężarowego roku, została firma Virnik.

Właściciel nowego Actrosa działa w branży transportowej od wielu lat. Przedsiębiorstwo oferuje międzynarodowy transport specjalistyczny: tabory chłodnicze, plandeki i wywrotki. Właściciel firmy, Sławomir Jarek rozpoczął poszukiwania samochodu ciężarowego już jakiś czas temu. – Zależało mi na znalezieniu ciężarówki do wywrotki. Porównywałem oferty czołowych producentów – mówi Sławomir Jarek właściciel firmy Virnik. Nowego Actrosa pokazał przedsiębiorcy pracownik, zdjęcia zrobiły na nim ogromne wrażenie. – Samochód wygląda dostojnie i drapieżnie. Zacząłem czytać o jego możliwościach, wyposażeniu – opowiada właściciel nowego Actrosa. Do zakupu przekonał właściciela handlowiec z firmy Mirosław Wróbel – zadecydowały czynniki, które gwarantują ekonomiczność jazdy. Okazało się, że mając nowego Actrosa, firma Virnik będzie dysponowała samochodem jeżdżącym ekonomiczniej niż wszystkie samochody ciężarowe.

Nowy Actros to w kategorii samochodów ciężarowych wejście w zupełnie nowy wymiar. Precyzyjnie zharmonizowane konfiguracje układu napędowego, spontaniczny rozwój mocy, większa stabilność jazdy, lepsze prowadzenie, a także w istotnym stopniu liczne systemy wspomagania i bezpieczeństwa znacznie zmniejszają obciążenie kierowcy i zapewniają mu całkowicie nowe odczucia podczas jazdy. Jednak najważniejszym osiągnięciem projektantów tego samochodu jest jego ekonomiczność – zastosowane innowacje pozwalają obniżyć spalanie nawet o 6%.

Po odebraniu ciężarówki właściciel przez dwa dni testował ją osobiście. – Jestem kierowcą rajdowym w Virnik Rally Team, samochody to nie tylko praca, ale przede wszystkim moja pasja – wyjaśnia i dodaje, że bardzo przyjemne, oprócz samego komfortu prowadzenia ciężarówki, było zaciekawienie i komentarze innych kierowców, którzy przez CB radio dopytywali jak sprawuje się samochód lub po prostu dzielili się wrażeniami wizualnymi.

hastagi na stronie:

A to już wiesz?  Elektryczne autobusy we Wrocławiu
#filip bobek 2012

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy