Lancia na 79-tym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie

Lancia na 79-tym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie
Na Salonie w Genewie Lancia zaprezentuje w modelach Ypsilon, Musa i Delta zarówno nowe rozwiązania stylistyczne jak i nowe jednostki napędowe. Pod kątem premierowych prezentacji przygotowano specjalne stanowisko przypominające wybieg dla modelek, przyciągające wzrok stylistyką, gdzie czerń kontrastuje z czystością bieli i elegancją srebra. Ta sama zasada została przyjęta jak chodzi o wyposażenie wnętrza stoiska Lancii. A więc również i w tym roku miejscem spotkań i relaksu będzie kawiarnia „Lancia Café” – podobnie, jak podczas festiwali filmowych w Cannes i Wenecji, gdzie pokazanie się w niej należało do „obowiązków” gwiazd show biznesu. W takim eleganckim i czarującym otoczeniu wystawowym publiczność będzie miała okazję podziwiać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie projektowaniu samochodów, a równocześnie dać się ponieść emocjom świata motoryzacji spod znaku Lancii.
W centrum zainteresowania znajdą się dwa nowe modele Lancii: Delta Executive, luksusowe, flagowe auto przeznaczone dla klientów poszukujących maksimum luksusu i komfortu, oraz Delta Hardblack, samochód ekspozycyjny, z karoserią w kolorze matowej czarnej lawy (nero lava) i z tapicerką wnętrza również utrzymaną w tonacji czerni, wykończonym materiałem Alcantara Starlite.
Pod kątem ich międzynarodowej prapremiery obydwa auta Delta Executive i Hardblack wyposażono w mocny silnik Di TurboJet rozwijający 200 KM i spełniający wymagania normy Euro 5, współpracujący z nową, automatyczną 6-biegową skrzynię biegów. Silnik ten wykorzystuje technologię bezpośredniego wtrysku paliwa gwarantującą nie tylko doskonałe osiągi (prędkość maksymalna 230 km/godz., rozpędzanie od 0 do 100 km/godz. trwa 7,4 sekundy) ale również niewielkie zużycie paliwa (7,8 litra/100 km w cyklu mieszanym) oraz emisję CO2 wynoszącą 185 g/km.

Delta Executive – nowy flagowy model Lancii
medium2
Lancia Delta Executive przeznaczona jest dla użytkowników z kręgów biznesu, dyplomacji, instytucji rządowych itp. Wyróżnia się rozwiązaniem konstrukcyjnym tylnej części nadwozia przeznaczonego dla pasażerów. Fotele są wygodne i dobrze wyprofilowane, specjalnie zaprojektowane, aby spełniać standardy klasy biznesowej. Nawet przy całkowicie odsuniętych do tyłu fotelach przednich pozostaje sporo miejsca na nogi, co jest dużą zaletą szczególnie podczas długich podróży. Dlatego też Delta Executive stanowi prawdziwą alternatywę – nowoczesny i odzwierciedlający ducha naszych czasów model flagowy o udoskonalonych gabarytach, umiarkowanym zużycie paliwu i zachęcającej cenie.
Ponadto, w modelu Delta Executive zastosowano najnowsze osiągnięcia technologiczne Lancii, a w szczególności nowy elektroniczny system zawieszenia o zmiennej sile tłumienia (Reactive Suspension System). W pozostałych modelach marki zawieszenie to dostępne jest jako opcja. Po Salonie, auta Lancia będą również dostępne z półautomatycznym systemem wspomagania parkowania Magic Parking.

Międzynarodowa prapremiera modelu Ypsilon Versus

Po prezentacji jako samochód wystawowy na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu, Lancia Ypsilon Versus pojawiła się po raz pierwszy w wersji produkcyjnej. Stworzona we współpracy z Versus’em i wyprodukowana w limitowanej serii 1000 sztuk, Ypsilon Versus wyraźnie nawiązuje w swoim design, szczegółach i kolorystyce do typowej stylizacji tej młodzieżowej linii grupy Versace. Nowy model będzie dostępny w sprzedaży od marca.
Inny samochód, który powstał we współpracy w duchu „made in Italy” jest to Musa Poltrona Frau. Lancia pokazuje go w Genewie w czerwonej i niebieskiej kolorystyce wnętrza. Musa Poltrona Frau plasuje się w najwyższym segmencie grupy modeli Musa, w których przestronność i kompaktowa konstrukcja miejskiej limuzyny są wzbogacane skórzanymi dodatkami, których nie powstydziłby się najelegantszy butik.

Ypsilon i Musa “Ecochic” – nowa gama aut napędzanych gazem płynnym

Musa, Ypsilon i Delta reprezentują koncepcję samochodów przyjaznych dla środowiska, a jednocześnie luksusowych, funkcjonalnych, przestronnych, kompaktowych, dynamicznych i ekonomicznych. W Genewie Lancia w dalszym ciągu chce podkreślić nacisk na swoje „zielone”, przyjazne dla środowiska podejście, gdzie swoją światową prapremierę będzie mieć seria modeli napędzanych gazem i benzyną.
Seria ta, nazwana „Ecochic” obejmuje modele Musa oraz Ypsilon, wyposażone w silnik o pojemności 1,4 litra o mocy 77 KM wykorzystujący dwa wspominane rodzaje paliwa, które będą dostępne w sprzedaży począwszy od marca.

Lancia w filmie „Anioły i demony”

medium3

Lancia szczyci się tym, że jej limitowane modele Ypsilon, Musa i Delta „zagrały” w filmie „Anioły i demony”, będącym kontynuacją hitu kinowego „Kod Leonarda Da Vinci”. Jak przystało na tytułowe „anioły i demony”, te trzy modele premierowej kolekcji Lancii charakteryzują się białym lakierem nadwozia i czarnym dachem. Trzy zaawansowane technologicznie jednostki napędowe, które napędzają te modele najlepiej odzwierciedlają podwójnego ducha Lancii: Ypsilon posiada silnik o pojemności 1,3 litra i mocy 105 KM, Musa – 1,3 litra Multijet o mocy 95 KM, a Delta – silnik TwinTurbo o pojemności 1,9 litra i mocy 190 KM i są to silniki posiadające najlepszy współczynnik CO2/KM w swojej kategorii; innymi słowy – maksimum mocy przy minimalnej emisji spalin.
Zwiedzający stoisko Lancii będą mogli obejrzeć specjalny kącik dedykowany stale rozwijającej się współpracy pomiędzy Lancią a Magneti Marelli, oraz rozwiązaniom technologicznym stosowanym w modelach Lancii: system zawieszenia o zmiennej sile tłumienia (Reactive Suspension System), ksenonowe przednie światła z automatycznym systemem korekty wysokości (Adaptive Xenon Light), zintegrowany system nawigacji satelitarnej o nazwie Instant Nav i półautomatyczna, sekwencyjna skrzynia biegów (Selectronic). Ponadto współpraca pomiędzy Fiat Group Automobiles, Magneti Marelli i Microsoftem zaowocowała powstaniem systemu Blue&Me™, który Lancia Delta po raz pierwszy oferuje w pełnej wersji (we współpracy z Telecom) oprócz oczywiście standardowego zestawu głośnomówiącego, odtwarzacza muzyki i nawigacji satelitarnej.

hastagi na stronie:

#www gogle pl lancia musa

Authors

Related posts

Top