Samochody Wiadomości branżowe

Z maratonu na regaty Volvo Ocean Race

Wyjazd na finał regat Volvo Ocean Race był nagrodą specjalną majowego Silesia Marathonu. Otrzymała ją osoba wylosowana spośród wszystkich biegaczy, którzy ukończyli maraton. Tym szczęśliwcem okazał się młody biegacz z Tychów, który

Wyjazd na finał regat Volvo Ocean Race był nagrodą specjalną majowego Silesia Marathonu. Otrzymała ją osoba wylosowana spośród wszystkich biegaczy, którzy ukończyli maraton. Tym szczęśliwcem okazał się młody biegacz z Tychów, który uda się na finał  wraz z osobą towarzyszącą.

Silesia Marathon to największy śląski maraton organizowany corocznie od 2009 roku. W tegorocznej edycji wystartowało 1600 biegaczy, z czego 700 z nich go ukończyło.

Ukończenie maratonu, to naprawdę duży wyczyn. Dlatego cieszy nas, że jeden z biegaczy w nagrodę za to znakomite dokonanie pojedzie na metę regat Volvo Ocean Race. Te imprezy łączą się ze sobą, ponieważ pokazują zmagania człowieka z własnymi słabościami i konsekwentną walkę o zwycięstwo – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.  

Fundatorem nagrody specjalnej maratonu jest Volvo Auto Polska, zaś partnerem biegu był autoryzowany dealer samochodów Volvo – firm Auto-Boss z Katowic. Dealer na potrzeby biegu dostarczył samochody techniczne oraz gadżety reklamowe.

To nie pierwszy raz gdy angażujemy się w tak dużą imprezę biegową. Tradycyjnie oprócz głównego maratonu wspieraliśmy również półmaraton. Warto zaznaczyć, że jednym z biegaczy, który ukończył ów półmaraton jest nasz pracownik Michał Chyla. Bardzo nas cieszy ta postawa i mamy nadzieję, że w kolejnych latach naszym pracownikom uda się ukończyć również główny maraton –  powiedział Mikołaj Małecki, Dyrektor zarządzający firmą Auto-Boss.

Regaty Volvo Ocean Race to jedna z największych imprez żeglarskich na świecie, podczas której zawodnicy okrążają całą kulę ziemską. W tegorocznej edycji, w październiku 2011 roku z Alicante wystartowało 6 międzynarodowych załóg. Załogi powinny dopłynąć na metę w Galway już za niecałe dwa miesiące. Jednak zanim tam dopłyną, muszą jeszcze pokonać 6 tys. mil morskich.

A to już wiesz?  nowy taryfikator punktów karnych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy