Auto Sport Samochody

Rozpoczęcie piątego sezonu narciarskiego

Rozpoczęcie piątego sezonu narciarskiego
Sezon narciarski rozpoczęty! Zawodnicy po raz piąty będą walczyć o Puchar Świata. Sportowcom będzie kibicować średnio 20 tysięcy widzów. Nowy sezon narciarskiego Pucharu Świata Audi

Sezon narciarski rozpoczęty! Zawodnicy po raz piąty będą walczyć o Puchar Świata. Sportowcom będzie kibicować średnio 20 tysięcy widzów. Nowy sezon narciarskiego Pucharu Świata Audi obejmuje 70 zawodów. Finał odbędzie się w połowie marca w Lenzerheide w Szwajcarii.

Aby wygrywać, sportowcy muszą być w najwyższej formie, wykazać się nieprzeciętnymi umiejętnościami i maksymalnym skupieniem. Tak jak w przypadku jazdy samochodem, tak i w sportach alepjskich ważna jest również aerodynamika. W tym celu, Audi udostępnia w miesiącach letnich zainteresowanym federacjom narodowym, swój ultranowoczesny tunel aerodynamiczny, w którym testowane są samochody seryjne i rajdowe dla 24-godzinnego wyścigu Le Mans lub serii DTM.

Sportowcy mają tu możliwość przygotowania do zawodów w optymalnych warunkach. Tunel umożliwia symulację (za pomocą 260-watowej turbiny) prędkości wiatru dochodzącej do 300 km/h. Dzięki temu, np. specjaliści od supergiganta mogą przeanalizować i poprawić najdrobniejsze szczegóły związane z pozycją ciała podczas wyskoku oraz lotu.

Sportowcy zmagają się ze sztucznie wywołanym wiatrem tylko przez krótki czas. Następnie zarejestrowane dane są poddawane szczegółowej analizie, a zespół ekspertów przedstawia propozycje usprawnień wyników. Pomimo wielkiej mocy turbiny tunel aerodynamiczny Audi jest uznawany za najcichszy w swoim rodzaju, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym i skutecznym ośrodkiem treningowym.

A to już wiesz?  Sportowe Volvo V40 R-Design dostępne za 106 900 zł

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy