Wiadomości branżowe

Niestandardowe formy nagradzania pracowników w branży przemysłu obronnego

Firma PCO S.A., czołowy producent wyrobów optoelektronicznych w przemyśle obronnym szczególną wagę przywiązuje do realizacji wewnętrznych działań Employer Branding. Zdając sobie sprawę, iż o pozycji firmy na rynku decyduje kapitał ludzki, a nie tylko zaawansowane technologie, PCO S.A. w szczególny sposób stara się uhonorować najlepszych pracowników.

Z myślą o osobach, które swoją pracą i działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia spółki, PCO S.A. stworzyło w 2010 roku procedurę przyznawania Odznaki Honorowej „Zasłużony dla PCO S.A.”, którą wprowadzono na mocy Zarządzenia Prezesa Zarządu. Dzień wręczenia odznak ustalono na 23 kwietnia i ustanowiono w firmie Dniem Optoelektronika.

W tym roku Dzień Optoelektronika obchodzono wraz z jubileuszem 39-lecia PCO S.A. Podczas jubileuszu odbyło się uroczyste wręczenie Odznak Honorowych „Zasłużony dla PCO S.A.” Odznaki wybranym pracownikom wręczyli Prezes Ryszard Kardasz. Po wręczeniu odznak, nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy, która przedstawia sylwetki zasłużonych wraz z opisem ich dokonań.

Ustanowienie i obchody Dnia Optoelektronika to wyjątkowo forma podziękowania dla najlepszych pracowników i potwierdzenie, iż warto realizować przemyślane wewnętrzne działania employer branding. Procentują one utrzymaniem zaangażowania załogi w rozwój PCO S.A. i pokazują, że firma z przemysłu obronnego również potrafi w niestandardowy sposób docenić najbardziej zasłużonych pracowników.

***

PCO S.A. jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO S.A. zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji, powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.


dostarczył infoWire.pl

Źródło PCO S.A. Dostarczył

Similar Posts