Auto Sport Ciekawostki Samochody

Jak kupić samochód używany?

Masz zamiar kupić osobowy samochód używany, ale nie wiesz, od czego zacząć? Po pierwsze, powinieneś sprecyzować to, czego chcesz poszukiwać. Określ, ile chcesz na niego wydać, jakiego powinien być rodzaju – nawet nie chodzi o to, że musisz od razu wiedzieć, jakiej marki samochodu szukasz, ale powinieneś zdecydować, czy ma być to samochód mały, czy terenowy czy combi.

174018.jpg

Jeżeli wiesz już, jakiego samochodu poszukujesz, zacznij odwiedzać internetowe giełdy samochodów używanych, serwisy ogłoszeniowe, gdzie osoby prywatne zamieszczają ogłoszenia a także giełdy internetowe, które są tylko dodatkiem do prawdziwych giełd samochodów w różnych miastach polski.

Oprócz ofert z Polski, możesz również szukać wybranego przez Ciebie samochodu w ogłoszeniach zagranicznych. Np. opłaca się sprowadzenie samochodu z Niemiec, ponieważ zwykle jest on w lepszym stanie niż ten z Polski.

Kiedy szukasz w bazie ogłoszeniowej wybranego samochodu, masz możliwość określenia wszelkich parametrów, w tym rodzaju paliwa. Jest to bardzo ważne, ponieważ możesz szukać np. tylko samochodów na gaz lub na benzynę bezołowiową czy na inny, wybrany rodzaj paliwa. Pamiętaj, że najbardziej ekonomiczny jest samochód na gaz.

Im mniejszy samochód, tym mniej zużywa paliwa. Natomiast samochód większy jest bezpieczniejszy, ponieważ im wyżej masz fotel, tym większe pole widzenia masz przed sobą. To jednak nie wszystko: Wyższy samochód ma większą szansę przetrwania w kolizji czy wypadku niż samochód mały, a jego pasażerowie są potencjalnie bardziej bezpieczni.
mks

hastagi na stronie:

#kozacy ciekawostki

Similar Posts