Alkohole Wina musujące

Prosecco idealnie komponują się z wszelkimi daniami

Prosecco idealnie komponują się z wszelkimi daniami
NFORMACJA PRASOWA z dnia 06.05.2014 roku Vinpol Sp. z o. o. Prosecco idealne Wina Prosecco od setek lat lubiane są ze względu na ich złożoność

NFORMACJA PRASOWA
z dnia 06.05.2014 roku
Vinpol Sp. z o. o.

Prosecco idealne

Wina Prosecco od setek lat lubiane są ze względu na ich złożoność smaku, która w zestawieniu z orzeźwiającą lekkością, decyduje o ich wyjątkowości. Nic dziwnego, Prosecco jest białym, musującym winem wytrawnym, z wyczuwalną nutą jabłka i aromatycznych owoców cytrusowych. Jego ojczyzną są północne Włochy – zielona i żyzna kraina leżąca pomiędzy wybrzeżem Adriatyku, romantyczną Wenecją oraz zapierającymi dech w piersi Dolomitami.

Wszystkie rodzaje Prosecco idealnie komponują się z wszelkimi daniami z racje na ich niską zawartość alkoholu (około 11%) oraz orzeźwiający smak. Mocno musujące bąbelki, typowe dla Prosecco pochodzą z procesu fermentacji, która jest miejsce w dużych hermetycznie zamkniętych zbiornikach. Następnie jest przelewane pod ciśnieniem do butelek.

Stosowane do wytwarzania win Prosecco winogrona odmiany glera (wcześniej znane jako prosecco) znane są od czasów rzymskich i są jedną z najstarszych odmian winorośli we Włoszech. Ich pochodzenie oraz nazwa wywodzi się od miasteczka Prosecco w prowincji Triest. Piwnice Mionetto założone w 1887 przez Francesco Mionetto w małej wiosce Valdobbiadene są symbolem jakości niezmiennie od ponad 125 lat. W samym sercu regionu Prosecco, Mionetto produkuje wyjątkowe wina, które cieszą podniebienia konsumentów na całym świecie ulubioną marką Mionetto Prosecco.

MIONETTO PROSECCO D.O.C. TREVISO BRUT
To włoskie wino musujące (Prosecco) z regionu Treviso, przyjemnie wytrawne, wytwarzane z białej odmiany winogron glera o przyjemnym smaku lukrecji, miodu i akacji. Najlepiej smakuje solo, jako aperitif, dzięki połączeniu słodyczy z kwasową świeżością. Doskonałe jest też z domieszką soku ze świeżych brzoskwiń, pomarańczy lub innych owoców – jako klasyczny wenecki koktajl Bellini – idealny na popołudnie. Mionetto Prosecco będzie znakomitym partnerem także w kuchni, genialnie komponuje się z włoską szynką z melonem, truskawkami, malinami czy innymi owocami sezonowym. Idealnie pasuje do owoców morza, sushi, krewetek czy wędzonego łososia.

A to już wiesz?  Nowoczesny design i głęboka, perłowa czerwień

Aby w pełni docenić jego smak pamiętajmy o odpowiedniej temperaturze! Mionetto Prosecco najlepiej smakuje, gdy ma ok. 6-8 stopni C.

Rekomendowana cena na półce to 28 zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy